fbpx
Valmistasime nahast lähkreid.

Valmistasime nahast lähkreid.

Ühe korraliku viikingi varustuse juurde käib nahast lähker, sest vesi on paratamatult eluks vajalik. Meie huviringis on väikseid, kuid korralikke viikingeid paarkümmend, kellel siiani kõigil puudus oma isiklik lähker.

Otsustasime korraldada reedeste töötubade seeria, kus valmistame aegamööda lähkreid. Kuna lastel on kõigil erinev tempo, saime kõik koos meisterdamist alustada, aga edaspidine juhendamine toimus individuaalsemalt.

Praeguseks on toimunud täpselt 2 töötuba. Esimeses töötoas tegelesime lähkri poolte väljalõikamisega taimparknahast ja alustasime servadesse aukude tegemisega, et lähkrit kokku õmmeldes oleks nõela lihtsam läbi pista. Teises töötoas jätkasime aukude tegemist ja alustasime lähkri kahe poole omavahel kokkuõmblemisega.

Armastatud kirjanik Anton Hansen Tammsaare on öelnud : “Lapsi kasvatades kasvame kõigepealt ise.”. Meie huviringi noored rääkisid kodus vanematele õhinaga lähkri projektist. Nii mõnigi vanem ei suutnud uskuda, et selline nahast koti taoline ese võib vett pidada. Samuti olid osad vanemad eeldanud, et see on ainult iluümbris plastikust või metallist plaskule. Ma saan isiklikult kinnitada, et nii see ei ole.

Kellel huvi tekkis, kuidas täpselt saab kahest nahatükist kokku õmmeldud kotike vett pidada, peab ootama järgmist postitust!